Sūrio DŽIUGAS® gamybos kelias

Archyvinė medžiaga rodo, kad „Žemaitijos pieno“ veiklos pradžia yra 1924-ieji metai. Tais metais Žemaitijos sostinėje Telšiuose (pasak legendos, įkurtuose ant septynių kalvų milžino Džiugo) pradėjo veikti Telšių pieninė. Tuomet ji atrodė gana galinga: gamino kietą sūrį DŽIUGAS®, sviestą, varškę, grietinėlę, net išrūgų šampaną. O šaldytuvą gaminiams šaltai laikyti atstodavo žiemos metu iš ežero išimtas ledas, nuo tirpimo apsaugotas pjuvenomis ir laikomas kieme.
Sūris DŽIUGAS® priskiriamas kietų sūrių kategorijai. Jis klasifikuojamas pagal 3 savybes: riebumą, kietumą ir nokinimo būdą. Sūris DŽIUGAS® gaminamas tik vasaros periodu iš aukščiausios kokybės, laukuose laisvai besiganančių karvių, pieno. Būtent todėl sūrio skonis ir kvapas ypatingi: dvelkia vasaros pieva.

Sūrio DŽIUGAS® gamybos kelias susideda iš 5-ių svarbių technologinių etapų.

1

Žingsnis

Sūris formuojamas apvaliose formose ir keliauja į sūrių presus, kuriuose jis sutvirtėja.

2

Žingsnis

­„Švelnių rankų“ etapas. Po presavimo, sūris rankomis sudedamas į žiedus ir „ilsisi“ šiltoje aplinkoje, švelniai apverčiant. Tokioje unikalioje aplinkoje, sūryje DŽIUGAS® išnyksta laktozė. Šio proceso metu sūris dar labiau sutvirtėja ir įgauna švelniai gelsvą atspalvį.

3

Žingsnis

Sutvirtėjęs sūris DŽIUGAS® keliauja į druskos vonias.

4

Žingsnis

­„Tvirtos rankos“ etapas. Sūris po sūdymo sudedamas ant specialių, tik sūriui DŽIUGAS® sukurtų, apvalių, nuolat pasukamų lazdų. Sūris sukamas kas 3-is dienas ir taip iš viso keletą savaičių. Vartymo metu tolygiai pasiskirsto sūrio drėgmė, spalva, išlaikoma taisyklinga sūrio forma. Visoje sūrio galvoje užtikrinamas vienodas procesas. „Tvirtos rankos“ etapas vyksta specialioje nokinimo patalpoje, kurioje palaikoma temperatūra ir drėgmė, reikalinga ypatingam sūrio DŽIUGAS® skoniui susiformuoti.

5

Žingsnis

Sūrio DŽIUGAS® brandinimo metu vyksta sudėtingi fermentiniai ir biocheminiai procesai: pakinta visos sūrio sudedamosios dalys. Trys pagrindiniai procesai, vykstantys sūrio brandinimo metu, suformuoja sūrio struktūros, aromato ir skonio pagrindą, o susidarę balti traškūs kalcio kristalai liudija apie sūrio brandą: kuo sūris brandesnis, tuo kalcio kristalų daugiau.

×

Klausk sūrio Džiugas eksperto

Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų interneto projekto poreikius ir pateikti UAB „Čia Market tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis