Legenda apie milžiną džiugą ir jo sūrį

Legenda

Džiugo sūrio vardo kilmė. Žemaičių legenda byloja, kad senais senais laikais Žemaitijos krašte gyveno milžinas, vardu Džiugas – stiprus karžygys saugojo Samogitiją nuo užpuolikų. Taip ir būtų amželį nugyvenęs, bet sutiko gražuolę žemdirbio dukrą, vardu Austelė, pamilo ją ir vedė. Pagal Žemaitijos krašto tradicijas jaunavedžiai po pirmos nakties svečiams turi parodyti, kokį sūrį suspaudė. Milžinas Džiugas ir jo žmona Austelė savo svečiams parodė tvirtą, didelį ir skanų sūrį, visiems labai patiko jo skonis, tad visai netrukus pradėta gaminti šį sūrį. Tačiau niekas amžinai negyvena ir vieną dieną pasimirė Žemaičių herojaus žmona Austelė, iš sielvarto Džiugas palaidojo savo žmoną bei savo rankomis supylė didžiulį kalną, kuris pavadintas Džiugo milžino vardu ir iki šių dienų puošia Telšių apylinkes. O sūrio receptas keliavo iš karto į kartą, kol pateko į Žemaitijos pienininkų rankas.

Tokia tikra sūrio DŽIUGAS® vardo kilmė, tad sūris dažnai vadinamas ir legendiniu sūriu.
Pradedame sūrio DŽIUGAS® skonio kelionę. Taigi, laikas paragauti, laikas įvertinti. Šis DŽIUGAS® vardo šūkis atspindi esmę, kad negali įvertinti DŽIUGAS® sūrio, jei nesi jo paragavęs, tad nei vienas sūrio pristatymas be degustacijos – neįmanomas.

 ×

Klausk sūrio Džiugas eksperto

Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų interneto projekto poreikius ir pateikti UAB „Čia Market tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis